Привітання Побажання Поздоровлення Тости
 
Головна » 2014 » Грудень » 26 » 26 грудня - День незалежності і єдності Словенії, День святого Стефана, День подарунків в Австралії, Фестиваль Кванза в США
14:34
26 грудня - День незалежності і єдності Словенії, День святого Стефана, День подарунків в Австралії, Фестиваль Кванза в США

День незалежності і єдності Словенії 

26 грудня в Словенії святкується День незалежності і єдності (словен. Dan samostojnosti in enotnosti). Це свято є державним в країні і заснований у пам'ять про офіційне оголошення результатів референдуму 1990 року щодо незалежності Словенії. 23 грудня 1990 в країні відбувся референдум, основне питання якого було поставлене таким чином: «Чи бути Словенії суверенною і незалежною державою?». Результати референдуму були офіційно оголошені 26 грудня 1990 року. Близько 95% громадян Словенії, які взяли участь у референдумі, відповіли позитивно. Всього проголосувало 93,2% громадян (що мають право голосу). Таким чином, близько 88,5% всіх громадян Словенії проголосували за незалежність своєї країни. Ця дата вважається офіційним днем виходу Словенії зі складу Югославії і початку її існування як незалежної держави. До вересня 2005 свято називалося Днем незалежності, але з прийняттям нового закону про свята і неробочі дні, назва доповнилося словом «єдність», оскільки в ті дні словенці показали безпрецедентну в своїй історії міру народного єднання. По всій країні в цей день проходять урочисті мітинги і народні гуляння.

День святого Стефана 

День святого Стефана святкується католицькою церквою в багатьох європейських країнах 26 грудня, на другий день після Різдва. У ряді країн він є державним святом і офіційним вихідним днем. Перший християнський мученик, архідиякон Стефан (St. Stephen), був одним з семи апостолів, обраних апостолом Петром для допомоги бідним і проповіді християнства. Він прийняв мученицьку смерть (Стефана забили камінням) приблизно в 34 році нової ери. Відомо, що одним з його мучителів був Савл - згодом став апостолом Павлом, світочем і стовпом християнства. Стефан був християнським первомучеником і постраждав за Христа у віці близько 30 років. За висловом Астерія, це був «початок мук, страждань за Христа, бо перш Стефана ніхто не проливав крові своєї за Євангеліє». Повний Духа Святого, святий Стефан з відвагою переконливо проповідував християнське вчення і перемагав юдейських книжників у суперечках.  Він виголосив полум'яну промову, в якій виклав історію єврейського народу і сміливо викрив іудеїв в гоніннях на пророків і в страти очікуваного ними Месії, Ісуса Христа. Святий Стефан (Джотто) Під час промови святий Стефан раптом побачив в небі Ісуса Христа у славі. Він голосно проголосив про це. Тоді іудеї, затикаючи вуха, накинулися на нього, потягли його за місто і закидали камінням, а святий мученик молився за своїх вбивць. Вдалині, на підвищенні, стояла Матір Божа зі святим апостолом Іваном Богословом і ревно молилася за мученика. Перед смертю Стефан вимовив: «Господи Ісусе, прийми дух мій, Господи, не постав їм це під гріх», - і віддав Христу свою чисту душу. Тіло святого первомученика Стефана, залишене на поживу звірам, таємно взяв відомий єврейський учитель Гамалиїл з сином своїм Авівом і поховав у своєму маєтку. Згодом вони обидва увірували в Христа і прийняли святе Хрещення.

День подарунків в Австралії 

День подарунків (Boxing Day) - свято, яке відзначається в Австралії, а також Нової Зеландії, Великобританії та Канаді на наступний день після Різдва. У наші дні його відмінною рисою стали гігантські розпродажі у великих і маленьких магазинах. Саме в День подарунків можна придбати будь-яку вподобану річ за півціни. Чим народ, у тому числі і австралійський, із задоволенням користується. Теорій щодо виникнення Дня подарунків існує багато, але всі погоджуються з тим, що свято розпочалося з звичаю дарувати гроші і подарунки людям більш низького соціального стану. Подарунками серед собі подібних обмінювалися напередодні Різдва, а бідняки ж отримували подарунки в останню чергу. Подарунки дарували в коробках, звідси і назва - Boxing Day (англ. Box - коробка). Тільки в минулому столітті Boxing Day став офіційним святом. Комбінація двох свят - Різдва та Дня подарунків - ще більше зміцнила традицію збиратися сім'ями на Різдво. В Австралії День подарунків стає ще і значущим спортивним днем (схожим за інтенсивністю з церемоніями Дня ANZAC). У Мельбурні проходить тестовий матч на головному крикетному полі, в Сіднеї починається щорічна гонка на яхтах Sydney to Hobart Yacht Race, яку називають іконою австралійських літніх видів спорту, і яка змагається за популярністю з такими гучними для країни подіями, як Кубок Девіса (теніс) та Кубок Мельбурна (скачки).

 

Фестиваль Кванза в США 

З 26 грудня по 1 січня кожного року переважно в США відзначається тиждень афро-американського духовного фестивалю Кванза (Kwanza). Вважається, що це період об'єднання і дружби двох націй. У перший раз тиждень Кванза проходилв з 26 грудня 1966 по 1 січня 1967 року. У святковий тиждень, відразу після Різдва, афро-американці щовечора збираються за великим столом, запалюють свічки (символ фестивалю) і обговорюють один з Принципів Кванза, на яких ґрунтується африканська культура. Ці принципи такі: самовизначення, колективна робота і відповідальність, об'єднана економіка, цілеспрямованість, креативність і віра. Історія свята розпочалася в 1966 році, коли афро-американці відстоювали в боротьбі свої права за свободу і незалежність. Саме в цей час Рон Каренга, лідер націоналістичної Організації Об'єднаних чорношкірих Рабів (Black Nationalist United Slaves Organization), запропонував ідею святкування Кванза для афро-американців в якості альтернативи американському Різдву. Вважається, що це період об'єднання і дружби двох націй. Кванза в перекладі з мови Свахілі (Swahili - розмовна мова Африканського континенту) позначає «matunda ya kwanza» - «перший фрукт врожаю». Іноді назва свята доповнюється ще однією літерою «а» - Кванзаа (Kwanzaa). Додаткова буква «а», за однією з версій, була додана Роном Каренга для співзвучності і додання «гучності» назві. В даний час до цього свята сім'ї, які відзначають його, не тільки готують застілля і прикрашають свої будинки, але й самі намагаються одягатися в яскравий національний одяг. Серед традиційних святкових заходів Кванзи - гра на музичних інструментах, пісні, танці, лібація («безкровне» жертвоприношення), ритуал запалювання свічок, читання молитов та інші ритуали. До речі, традиція відзначати Кванза поступово із США поширилася і на Канаду. І сьогодні це свято в обох країнах відзначає не тільки афроамериканське населення, але і всі, кому небайдужа афроамериканська культура.

Переглядів: 995 | Додав: pryvitannya | Рейтинг: 0.0/0
П`ятниця, 19.04.2024, 13:00
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz