Привітання Побажання Поздоровлення Тости
 Каталог статтей
Головна » Статті » Корисні поради » Корисні поради

Розморожування труб водопостачання та опалення
Розморожування труб водопостачання та опалення

Как разморозить трубу
Як розморозити трубу в зимовий час практично всіх домовласників підстерігає небезпека розморозки. Цей термін - «розморожування» означає дуже неприємну ситуацію, коли замерзає теплоносій у трубах системи опалення приміщень, або водопостачання чи каналізація. Розморожування явище дуже неприємне. Тому ставитись до цього явища необхідно з усією серйозністю.

Про запобігання розморозки

Саме правильне в боротьбі з розморозкою - це її запобігання на етапі будівництва будинку або етапах монтажу систем індивідуального опалення. У зимовий період експлуатації приміщень важливо не допустити непередбаченої зупинки системи опалення.

Неабияке значення має і вибір труб для систем водопостачання та опалення будинків. Біда всіх труб - корозія. Найбільш витривалий матеріал - чавун, його термін придатності 50 років, а виробники чавунних радіаторів стверджують, що при правильній експлуатації термін служби їх виробів не менше 100 років. Найменш витривалий з металів у системах опалення - це алюміній, його термін служби 10 років. Системи опалення на базі сталевих і мідних труб з приладами опалення стабільно прослужать 20 ... 25 років.

Пластикові труби не бояться корозії, накипу і відкладення солей і служать до 45 ... 50 років. Крім того, у разі розморозки вони не лопаються. У місці розморозки просто утворюється невелике здуття.

Ви просто зобов'язані проконтролювати, як здійснюється теплоізоляція труб систем опалення та водопостачання Вашого будинку. При цьому особлива увага повинна бути приділена зварним швам між трубами, крім того, при укладанні труб в траншеї, перед їх засипанням слід переконатися, що теплоізольовані труби лежать в «підсипаній» з щебеню або гравію, а не в «голій» землі, інакше вони будуть просто деформовані або навіть розірвані.

Апарати для швидкого розморожування труб

На сьогодні це, мабуть, самий швидкий і сучасний спосіб розморозки. За допомогою таких апаратів буквально за лічені хвилини видаляються крижані затори у відрізках труб до 60 - ти метрів. Дані апарати пропускають через розморожувану трубу електричний струм напругою 5 V і величиною струму до 400 A, залежно від довжини труби потужність плавно регулюється від 1,7 до 4 кВт. При разморозці труб великого діаметру застосовують кілька таких апаратів. Час разморозки 30 ... 40 хвилин.

Моделі цих апаратів
UES 190 D-PT, UES 200 D-PT, АРТ-500 і т.д.

Системи антизледеніння та мережевого обігріву труб

Заморожування труб несе в собі ще одну небезпеку - труби лопаються, і вода починає підмивати конструкції будинку, в тому числі його фундамент. У подальшому необхідний серйозний ремонт і цілком відчутні фінансові витрати на нього. Уникнути цього допомагають системи антизледеніння та мережевого обігріву труб. Для забезпечення постійної зовнішньої разморозки використовують наступні пристрої мережевого обігріву труб.

Послідовний резистивний кабель - ця система антизледеніння дуже добре підходить для труб великої протяжності. У разі компактного обігріву використовують послідовні резистивні кабелі з термостатом чи кабелі саморегулюючі.

При забезпеченні антизледеніння труб з питною водою схожі кабелі прокладаються прямо всередині труб, при цьому вода залишається досить холодною.

Методи розморозки труб

У будь-яких методів розморозки труб є правила, порушувати які дуже небезпечно. Краще, якщо розморозкою займаються фахівці, але якщо Вам не вдалося їх знайти, то в будь-якому випадку потрібно знати наступне:

    
* Перед розморозкою необхідно повністю відкрити кран, найближчий до місця замерзання води в трубі;
    
* Розморожувати слід дуже повільно, поступово переходячи від відкритого витратного крана до більш далеких ділянок труби;
    
* Температура розморожуваної труби завжди повинна бути такою, щоб до неї можна було доторкнутися рукою;
    
* Пам'ятайте, якщо Ви трубу перегрієте, може утворитися пар, надлишковий тиск в трубі, це може призвести до її розриву за характером близьким до вибуху.


Найпростіший метод разморозки труб всередині приміщення - це включити систему автономного обігріву будинку. Прогріється будинок, і труби розморозяться самостійно.

При розморозці поза будинком (у підвалі) можна обмотати місце, де утворилася крижана пробка ганчірками і безперервно поливати ці ганчірки гарячою водою. Під місце поливу підставити відро або таз, щоб вода не розтікалася і не утворювала лід.

Хороші результати можна отримати, відігріваючи трубу електричною грілкою або ковдрою з електро - обігрівом. Грілка або ковдра обертаються навколо труби, зверху накидається будь-теплоізоляційний матеріал. Вся конструкція підключається до електромережі, термостат послідовно переключається з малої ступені потужності до найбільшої. Потім плавно, без поспіху, пересуваєте всю конструкцію до кінця крижаної пробки.

У приміщеннях і підвалах труби цілком безпечно розморожувати електрофеном для укладання волосся або електрообігрівачем з вентилятором. Струмінь теплого повітря просто направляється в обігріваюче місце.

Труби в стінах і дерев'яних перекриттях дуже ефективно розморожуються за допомогою звичайних електро - ламп з відбиваючим теплову енергію рефлектором. У цьому випадку електропроводка повинна бути розрахована на потужність трохи більшу, ніж потужність застосовуваної електролампи.

Всі перераховані вище методи цілком застосовні і для разморозки металопластикових труб. При їх разморозці температура повинна бути не більше 120 градусів.

І, нарешті, найбільш небезпечний метод. Для розморозки можна скористатися пропановим пальником з розтиначем полум'я. За відігріваючою трубою обов'язково встановлюється лист азбестового картону. Крім того, поруч повинен бути вогнегасник і розчищені, вільні місця для можливої евакуації всіх що беруть участь у роботах по розморозці людей. Не можна залишати без нагляду запалений пальник, а нагрівання потрібно проводити поступово і дуже обережно. Із - за високого ризику до цього методу можна звертатися як до крайнього і останнього у вирішенні проблеми розморозки труб.

P.S.

Добавляйте свої поради по розморожуванню труб в коментарях.

Категорія: Корисні поради | Додав: pryvitannya (21.01.2008)
Переглядів: 2304 | Рейтинг: 0.0/0
Субота, 18.05.2024, 19:34
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід
Категорії розділу
Корисні поради [29]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples
  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

    Copyright MyCorp © 2024
    Створити безкоштовний сайт на uCoz